Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
wtorek, 06 stycznia 2015

Przed świętami odwiedziła nas absolwentka naszego przedszkola Marysia, która jest obecnie uczennicą szkoły muzycznej. Uczy się gry na flecie i z przyjemnością zademonstrowała swoje umiejętności. W grupie Pani Asi i Hani zagrała przedszkolakom kolędy, wprowadzając tym samym wszystkich w świąteczny nastrój.

IMG_9309

IMG_9314

IMG_9311

IMG_9308

Dziękujemy tacie chłopca z IV grupy, który opowiedział przedszkolakom
o swoim zawodzie, a także wyczarowywał piękne i smaczne rzeczy z owoców
i warzyw.

 

W kuchni zawsze coś się dzieje,

w kuchni nigdy nie jest nudno,

tyle dźwięków, tyle głosów,

że wyliczyć trudno.

Bo na przykład czajnik ziewa,

garnek wzdycha, woda śpiewa,

groch kapuście szepce w ucho,

a z ciastkami w piecu krucho,

piec coś mruczy, ogniem zieje,

kocioł się na nogach chwieje

zaś widelec zęby szczerzy

do kłócących się talerzy.

Patelnia o pomoc woła,

dym się snuje, pachną zioła.

Coś wam powiem po kryjomu:

dla mnie kuchnia

to najmilsze miejsce w całym domu.

 

IMG_8970

IMG_8963

IMG_8964

IMG_8973

niedziela, 04 stycznia 2015

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego zaprosiliśmy funkcjonariuszkę Straży Miejskiej, która nie tylko ciekawie opowiedziała o swojej pracy ale przede wszystkim o różnych niebezpieczeństwach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały jak uchronić się przed atakiem psa, jak bezpiecznie zachować się w sklepie, na placu zabaw ale również w domu czy przedszkolu. Entuzjazm wzbudziły akcesoria oraz elementy wyposażenia,które można było dotknąć, przymierzyć.

 

IMG_8812

IMG_8822

IMG_8806

IMG_8814

IMG_8825

niedziela, 21 grudnia 2014

KIEDY CO DZIEŃ RANO WSTAJĘ

DO ŁAZIENKI SIĘ UDAJĘ.

NAJPIERW PASTA I SZCZOTECZKA,

POTEM WODA DO KUBECZKA.

W PRAWO, W LEWO, PRZÓD I TYŁY,

ŻEBY ZĄBKI CZYSTE BYŁY.

 

I WIECZOREM TEZ SZCZOTKUJĘ,

BO SIĘ POTEM ŚWIEŻO CZUJĘ.

A, ŻE FAJNA TO PRZYGODA

NA TO CZASU MI NIE SZKODA.

KIEDY ZĄBEK ZDROWY, CZYSTY,

TO NIE TRZEBA DO DENTYSTY.

 

IMG_9101

IMG_9094

IMG_9096

IMG_9089

20:31, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Kto jest dzieci przyjacielem?

Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?

Mały mis.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

 
    25.11.2011r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały „Życzenia dla Misia”, oraz wiersz „Miś” J. Brzechwy. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mój Miś". Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za swoje prace.
 
IMG_0323
 
IMG_0333
 
IMG_0315
 
IMG_0332
 
IMG_0329
 
IMG_0313
 
IMG_0325
20:26, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Z językiem migowym wielu z nas spotkało się nie raz, ale nigdy bezpośrednio. Często obserwujemy „migające” osoby podczas spaceru czy zakupów w mieście. Każdy z nas niejednokrotnie oglądał program w telewizji, podczas którego w prawym dolnym roku ekranu pojawiał się pan lub pani wykonujący niezrozumiałe gesty rękami i próbował z nich coś odczytać. Jednak nie wielu z nas chciało poznać ten tajemniczy system znaków.

   
     Nasze przedszkolaki miały taką okazję na warsztatach prowadzonych przez Pana Michała, dzieci uczyły się nazw zwierząt w języku migowym. Bardziej odważni podjęli się nawet prowadzenia mini dialogów. Było ciekawie i wesoło. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.
 

IMG_8673

IMG_86821

IMG_8687

IMG_8659

IMG_8699

IMG_8696

IMG_87011

niedziela, 30 listopada 2014
Pod takim hasłem 20 listopada Pani Asia i Pani Hania  przygotowały dla chętnych rodziców z naszego przedszkola warsztaty. Rodzice zostali najpierw zapoznani z autorką tej metody - Weroniką Sherborne oraz zadaniami jakie owa metoda ma pełnić tj. rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej dziecka, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia owej przestrzeni z innymi. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w proponowanych w ćwiczeniach. Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Rodzice bawili się świetnie. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie oraz miło i aktywnie spędzony czas.

IMG_8789
IMG_8775_0
IMG_8784
IMG_8777
09:29, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
W celu przełamywania barier komunikacyjnych, otwarcia na osoby niepełnosprawne funkcjonujące w społeczeństwie, a przede wszystkim podjęcia nowych wyzwań w zakresie edukacji i wychowania, od października bieżącego roku wszystkie nauczycielki z Przedszkola Nr 174 w Warszawie przy ul. Markowskiej 8 uczestniczą w kursie języka migowego organizowanym przez Centrum Pedagogiki Praktycznej w Warszawie. Pragniemy być pierwszym publicznym przedszkolem w Polce, niemającym statusu przedszkola specjalnego lub integracyjnego, w którym pracownicy potrafią porozumieć się z osobami głuchoniemymi.

Zajęcia te uświadamiają, jak żyją osoby niesłyszące lub niedosłyszące. Jak inny jest ich świat od naszego, jak różni jesteśmy od siebie, choć z pozoru tacy sami. Ale przede wszystkim wyposażają nas w całkiem nowy system komunikacji z drugim człowiekiem. Nauka języka migowego, choć wymaga ćwiczeń i wielu powtórzeń, stanowi miłą alternatywę od codzienności, wymaga innego spojrzenia na świat i ludzi, dając jednocześnie niesamowitą satysfakcję i radość z osiąganych efektów.

Po przebyciu dotychczasowych szkoleń cała Rada Pedagogiczna stwierdziła, że regularne powtarzanie znaków okazało się przyjemną wręcz zabawą, a każdy nowo zapamiętany znak, z większą lub mniejszą wprawą, daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszej nauki. Już dziś planujemy kolejne zajęcia i to jak zdobyte doświadczenie i wiedzę w efektywny sposób wykorzystać.

Nauka języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale przede wszystkim wskazanie mu nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi, przy jednoczesnym uwrażliwianiu na drugiego człowieka. Ucząc dziecko od najmłodszych lat szacunku, tolerancji i godnego traktowania ludzi różniących się od nas samych, a poprzez naukę języka migowego umożliwienie mu sposobu kontaktowania się z osobami z wadą słuchu, powoduje rozwój umiejętności społecznych dziecka, poszerza jego pogląd na świat i sposób jego rozumienia. Ponadto język migowy wprowadzany do treści programowych realizowanych w przedszkolu powoduje usprawnianie u dzieci obu półkul mózgowych. Konieczność odtwarzania znaków, przekazywania ich za pomocą gestów pobudza procesy pamięciowe, a także stymuluje wszystkie analizatory w mózgu, dzięki czemu w naturalny sposób korygowane są trudności mogące w przyszłości przejawiać się w postaci dysleksji rozwojowej.
IMG_8535
IMG_8533
IMG_8539

Już dziś w Przedszkolu nr 174 nawet najmłodsi przedszkolacy poznają pojedyncze znaki języka migowego, które na miarę swoich możliwości zapamiętują i odtwarzają. Wszystkie zajęcia mają formę zabawy i sprawiają wielką frajdę zarówno nauczycielom jak i dzieciom.
09:26, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2014
Mama Patryka z grupy V, już po raz kolejny była naszym gościem i z przyjemnością opowiadała dzieciom o swoim zawodzie. Uczyła ich prawidłowego dbania o swoje ciało. Pokazała też jakie ćwiczenia należy wykonywać aby nasza sylwetka była piękna i wyprostowana. To wszytko sprawi, że nie będziemy musieli korzystać z pomocy fizjoterapeuty.

IMG_8512
IMG_8492
IMG_8499
IMG_8488
IMG_8506
poniedziałek, 17 listopada 2014

Martynka skończyła już 5 lat. Z tej okazji zrobiła w przedszkolu małą imprezkę zapraszając swoich kolegów na małe ,,co nie co". Dzieci zaśpiewały solenizantce ,,100 lat", później świętowały  z dziewczynką przy słodkościach. W prezencie podarowały jej książeczkę, którą same wykonały.

 

IMG_8581

IMG_8572

IMG_8589

IMG_8573

IMG_8579

IMG_8585

IMG_85861

18:03, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23