Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
sobota, 24 maja 2014

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Akademii Marynarki Wojennej
w Gdyni za przeprowadzenie zajęć pokazowych w naszym przedszkolu.
Dzieci miały okazję obejrzeć filmik przedstawiający ćwiczenia na morzu, poznały sygnały którymi marynarze się posługują. Przećwiczyły pod okiem specjalistów postawę ,,baczność”. Duże zainteresowanie wywołała szabla, której wszyscy chcieli dotknąć. Nie mniejszą popularnością cieszył się kordzik – noszony jako symbol dawnej szabli do stroju galowego. Wszystkie przedszkolaki chciały również przymierzyć prawdziwą czapkę marynarską.
Tak to wyglądało……


 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 23 maja 2014

Pod taka nazwą odbyło się spotkanie dzieci z warszawskich przedszkoli, które w krótkich scenkach opowiadały o historii naszego kraju. Przedszkolaki  z V gr. zaprezentowały opowieść o smoku wawelskim. W tańcu i śpiewie opowiedziały historię groźnej bestii nękającej miasto, od której uwolnił je dzielny Krak. Występy  małych artystów bardzo się podobały i zostały nagrodzone gorącymi brawami, a także dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy dzieciom oraz Paniom: Ani i Karolinie.

 

 

 


  

18:44, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 maja 2014

11.04.2014 r dzieci z gr. III zaprezentowały przedstawienie "Wielkanocny kogucik" w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni na  sesję Rady Dzielnicy goście. Udany występ przedszkolaków dostarczył wielu wrażeń artystycznych i  emocjonalnych.

 

 

 

 

20:26, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014

Dzieci z gr. III zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem Pani Hani i Pani Joasi przedstawienie "Kogucik Wielkanocny" . Zaproszeni goście mogli obejrzeć staropolski zwyczaj chodzenia dzieci z kogucikiem czyli "pielgrzymowania" po zagrodach i zbierania żywności dla potrzebujących, stanowiącego nieodłączną część ludowych zwyczajów Poniedziałku Wielkanocnego. W wierszu, tańcu i piosence zostały także przedstawione symbole Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też i dyngusiarzy, którzy ze śpiewem na ustach oblewali wodą widownię. Występy wszystkim bardzo się podobały. Każdy mógł poczuć atmosferę świąt. Po ich zakończeniu zgodnie ze zwyczajem były życzenia i dzielenie się jajeczkiem.

 

 

 

 

 
17:24, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

W oczekiwaniu na Święta przedszkolaki wraz z rodzicami postanowiły przygotować palmy oraz inne dekoracje, które będę pięknie zdobiły domy podczas Wielkanocy. Tak to wyglądało…

 

 

 

 

 


17:14, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 kwietnia 2014

21 marca 2014r. dzieci z grup IV i V odwiedziły Zespół Szkół Nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie, gdzie obejrzały Festiwal Chlebów Świata. W poszczególnych salach poznawały różne kultury świata, próbowały różnych smaków pieczywa, oglądały ciekawe regionalne wystroje oraz leżące na stoiskach najróżniejsze rodzaje chleba, bułeczek i rogalików. W sali piekarza warszawskiego dzieci poznały kolejne etapy wyrobu pieczywa, obejrzały dawny kamień młyński, dotykały mąki, sprawdzały jej zapach i razem
z piekarzem formowały warkocz z ciasta. Była to niezapomniana wycieczka, bo tyleee… pieczywa naraz jeszcze nie widziały. 

 

 

 

14:37, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »

Marzanno, Marzanno odpływaj, prosimy,
nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.
Hen, aż do bieguna płyń tą rwącą rzeką,
nic tu już po tobie, płyń od nas daleko.

Niech odejdą z tobą mrozy oraz chłody,
o powrocie zimy nie może być mowy
Marzanno odpływaj, świeć nam słonko drogie,
za ciepłe promienie dziękujemy tobie.

Groźnym nurtem rzeki niech Marzanna płynie,
niechaj sroga zima już na dobre minie.
Z gaikiem zielonym co go dzieci niosą,
czas powitać wszystkim wiosenkę uroczą.

Piosenkę śpiewamy, gaik poniesiemy,
o przybyciu wiosny zaraz opowiemy.

Ptaki powróciły z dalekiej krainy,
w lasach i na łąkach gniazda założyły.
Gaiku wspaniały, dziś cię poniesiemy,
weseli, radośni z tobą tańczyć chcemy.

 

 

 

 


 14:31, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 marca 2014

    Głównym bohaterem przedstawienia był samotny chłopiec o imieniu Marcelinek, który poszukiwał szczęścia. Na swojej drodze spotykał ludzi, którzy mu w tym pomagali. Marcelinek marzył o tym aby było go stać na zakup guzika. W końcowym efekcie znalazł coś o wiele cenniejszego - rodzinę, z którą mógł zamieszkać.

    Morał; szczęścia nie dają pieniądze, ani inne dobra materialne, najważniejsza w życiu każdego człowieka jest rodzina i miłość. 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 28 lutego 2014

 

 

- Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty".

      Delektowanie się smakiem pączków w czwartek, rozpoczynający tłusty tydzień, jest słodką  przyjemnością. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś w tym dniu zapominał o spróbowaniu  pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki na podwieczorek skosztowały pyszne pączki.

 

 

 
18:57, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 lutego 2014

Przedszkolaki z grupy drugiej wyruszyły do Parku Skaryszewskiego aby poszukać pierwszych  zwiastunów wiosny. Zaglądały dosłownie wszędzie, żeby nie przeoczyć nawet najdrobniejszego szczegółu. To co udało im się zaobserwować, to śpiew ptaków, biegające wiewiórki i  pływające w stawie kaczki. Po meczących poszukiwaniach usiadły na ławeczce i zażywały kąpieli słonecznej. Wiosenny dzień
w lutym – to było piękne.

 

 

 

 

 

 

 
08:34, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20