Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
środa, 02 lipca 2014

Żegnamy cię dziś przedszkole,szkoła już woła nas!
Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.

Zatęsknimy za naszymi misiami, za lalkami, i za klockami,
odwiedzimy cię jeszcze na pewno i wspominać cię będziemy nocami.

Lubiliśmy do ciebie chodzić, poznaliśmy tu kawał świata,
ale teraz wiemy, że minęły nasze przedszkolne lata.

Jeszcze wakacje przed nami, wycieczki i długie podróże,
potem dzwonek nas powita w nowym mundurze.


 

 

 

 

08:38, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 lipca 2014

Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci. Maluchy w tajemnicy przed mamami i tatusiami szykują prezenty, malują laurki i robią kolorowe bukiety z kwiatów. Zamieniają się również w aktorów i robią piękne przedstawienia. Dzień Mamy i Taty często jest w przedszkolach połączony i jest hucznie obchodzony. Zobacz, jak wyglądał Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19:47, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 czerwca 2014

Dzieci z grupy IV były gośćmi w Filharmonii Narodowej. Miały okazję od zaplecza zobaczyć obiekt kultury oraz stanąć na deskach sceny czyli w miejscu, gdzie występują wirtuozi światowej sławy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17:12, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »

  Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się do naszej akcji czytania przedszkolakom. 

 

 

 

Dziękujemy mamie Ali z I grupy, która przeprowadziła szkolenie dla rodziców z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wypadek z utratą krążenia daje tylko 4 minuty na prawidłowe podjęcie reanimacji. W tym czasie zareagować zdąży wyłącznie ktoś znajdujący się w pobliżu – mama, tata, opiekunka, pracownik przedszkola. Czasami odpowiednia reakcja decyduje o życiu bądź śmierci poszkodowanego! Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu z pierwszej pomocy potrafimy to zrobić.

 

 

 

16:55, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Już po raz kolejny pizzeria Dominium zaprosiła nasze dzieci nie tylko do skosztowania swojego przysmaku ale również do zapoznania się z historią powstania pizzy. Serdecznie dziękujemy...

 

 

 

 

 

16:39, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 maja 2014

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Akademii Marynarki Wojennej
w Gdyni za przeprowadzenie zajęć pokazowych w naszym przedszkolu.
Dzieci miały okazję obejrzeć filmik przedstawiający ćwiczenia na morzu, poznały sygnały którymi marynarze się posługują. Przećwiczyły pod okiem specjalistów postawę ,,baczność”. Duże zainteresowanie wywołała szabla, której wszyscy chcieli dotknąć. Nie mniejszą popularnością cieszył się kordzik – noszony jako symbol dawnej szabli do stroju galowego. Wszystkie przedszkolaki chciały również przymierzyć prawdziwą czapkę marynarską.
Tak to wyglądało……


 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 23 maja 2014

Pod taka nazwą odbyło się spotkanie dzieci z warszawskich przedszkoli, które w krótkich scenkach opowiadały o historii naszego kraju. Przedszkolaki  z V gr. zaprezentowały opowieść o smoku wawelskim. W tańcu i śpiewie opowiedziały historię groźnej bestii nękającej miasto, od której uwolnił je dzielny Krak. Występy  małych artystów bardzo się podobały i zostały nagrodzone gorącymi brawami, a także dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy dzieciom oraz Paniom: Ani i Karolinie.

 

 

 


  

18:44, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 maja 2014

11.04.2014 r dzieci z gr. III zaprezentowały przedstawienie "Wielkanocny kogucik" w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni na  sesję Rady Dzielnicy goście. Udany występ przedszkolaków dostarczył wielu wrażeń artystycznych i  emocjonalnych.

 

 

 

 

20:26, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014

Dzieci z gr. III zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem Pani Hani i Pani Joasi przedstawienie "Kogucik Wielkanocny" . Zaproszeni goście mogli obejrzeć staropolski zwyczaj chodzenia dzieci z kogucikiem czyli "pielgrzymowania" po zagrodach i zbierania żywności dla potrzebujących, stanowiącego nieodłączną część ludowych zwyczajów Poniedziałku Wielkanocnego. W wierszu, tańcu i piosence zostały także przedstawione symbole Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też i dyngusiarzy, którzy ze śpiewem na ustach oblewali wodą widownię. Występy wszystkim bardzo się podobały. Każdy mógł poczuć atmosferę świąt. Po ich zakończeniu zgodnie ze zwyczajem były życzenia i dzielenie się jajeczkiem.

 

 

 

 

 
17:24, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20