Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 28 października 2013

     Już po raz kolejny pizzeria DOMINIUM zaprosiła nasze dzieci na małe ,,co nieco”. Najpierw przedszkolaki wysłuchały historii powstania pizzy, później uczestniczyły w pokazie pieczenia tego przysmaku, następnie wiadomo… była degustacja.

 

 

 

 
20:25, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 października 2013

   W środę 16 października dzieci z grupy IV i V wybrały się do Powsina na Farmę Dyń.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania na temat uprawy dyń, obejrzały ich niespotykane odmiany. Wzięły udział w quizie o potrawach z dyń i zwyczajach Halloween. Uczestniczyły też w meksykańskiej hipnozie czarnej kury. Dzieciom bardzo się podobał labirynt na polu dyniowym oraz MINI ZOO gdzie mogły zobaczyć i dotknąć: króliki, kury świnki, gęsi, owce oraz inne zwierzęta. Po takich atrakcjach kiełbaska z ogniska smakowała wyśmienicie.

 

 

 

 

 

 

 

 
18:56, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 października 2013

Tradycyjnie już 14 października w Dniu Edukacji Narodowej odbyły się Uroczystości Dożynkowe. Dzieci z grupy V pod opieką Pani Ani i Karoliny wykonały  przedstawienie podczas którego pięknie tańczyły, recytowały i śpiewały. Wszystkiemu przyglądały się dzieci z młodszych grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Pani Alicja Kaźmierak - inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy i   emerytowani pracownicy naszej placówki.

    Dożynki organizowane są po to, by wzbudzać od najmłodszych lat u dzieci szacunek dla pracy rolników oraz aby uczyć ich tradycji ludowych tak ważnych
w naszej kulturze.

 

 

 

 

 

 

 

 
11:21, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 października 2013

    W październiku wszystkie przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną przy ul. Radzymińskiej. Były oczarowane zgromadzonymi tam zbiorami, oddzielnym regałem z książkami dla dzieci i niezwykłą atmosferą. Dzięki pani bibliotekarce, dzieci poznały reguły panujące w bibliotece oraz prośby jakie kieruje książka do wszystkich czytelników.

 Spotkanie nie mogło się obyć bez głośnego czytania z aktywnym udziałem dzieci. Była też okazja do wspólnego oglądania książek…

 

 

 

 

 

 


 20:20, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 października 2013

 

     Pod takim hasłem odbył się Piknik Jesienny 2013. Głównym celem imprezy było stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw. Jak zwykle, nikt nie mógł narzekać na nudę!

    W tym roku na festynie promowaliśmy zdrowy styl życia poprzez prawidłowe odżywianie się. Zadaniem dzieci i ich rodziców było wzięcie udziału w zadaniach przygotowanych przez panie nauczycielki. Przedszkolaki lepiły owoce i warzywa z masy solnej, następnie je kolorowały, grupowo wyklejały kontury owoców, umieszczały na odpowiednich talerzach zdrową żywność, oraz taka, której należy unikać. Główną atrakcją festynu było wykonanie cudaków warzywno – owocowych, na konkurs przedszkolny. Jak na prawdziwy piknik przystało, nikogo nie ominął zdrowy poczęstunek. Można było częstować się  świeżymi, bardzo zdrowymi  owocami i warzywami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej imprezie, na kolejną zapraszamy już za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 
21:23, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 października 2013

    Gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Policjanta. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Gość opowiedział przedszkolakom jak należy zachowywać się na ulicy, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, a także jak należy postąpić gdy zaczepi je obca osoba. Maluchy dowiedziały się o korzyściach noszenia ubrań i obuwia z elementami odblaskowymi. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowieści o codziennej pracy Policji. Dzięki takim wizytom żaden maluch z pewnością nie będzie się obawiał spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. 

 

 

 

czwartek, 10 października 2013

Dzieci z grupy V maja zaszczyt zaprosić swoich rodziców na

UROCZYSTOŚĆ  DOŻYNKOWĄ

która odbędzie się dnia 

15 października (wtorek) o godz. 16.00

 

                                                                                         Zapraszamy

19:05, przedszkole174 , Informacje
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 października 2013

 

Starszaki – przedszkolaki z grupy IV wykazały się nie lada umiejętnościami kulinarnymi robiąc pyszną sałatkę owocową. Danie to nie tylko pięknie wyglądało, ale również wyśmienicie smakowało, czego dowodem jest to, że dzieci zjadły całą sałatkę.

 

 

 

 18:16, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 października 2013

To tytuł teatrzyku, który obejrzały nasze przedszkolaki. Opowieść była o zajączku, który nikogo nie lubił, a próby zaprzyjaźnienia się kogokolwiek z nim kończyły się porażką. Zwierzątko z powodu złośliwego charakteru było bardzo samotne. Dzieci postanowiły to zmienić i nawet wpadły na pomysł jak tego dokonać. Efekt ich działań był zaskakujący. Przedszkolaki sprawiły, że zajączek nie tylko zaprzyjaźnił się
z wieloma mieszkańcami lasu, ale również poprosił wiewiórkę i niedźwiadka, żeby
z nim zamieszkały.

    Morał, który dzieci wyciągnęły z przedstawienia:

Oliwia 4 lata: ,,Trzeba być miłym, żeby mieć przyjaciół”

Tomek 4 lata: ,,Jak jesteśmy dobrzy, to inni chcą się z nami bawić”

 

 

 

 

 
środa, 02 października 2013

   Las we wrześniu jest bardzo malowniczy. Można w nim zaobserwować barwne liście, różnorodne grzyby i zwierzęta. Przedszkolaki z grupy IV wspólnie wykonały piękną makietę, ukazującą jesienne bogactwa natury. Dzieło to było podziwiane przez dzieci z innych grup oraz ich rodziców.

 

 
19:41, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »