Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
sobota, 24 maja 2014

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Akademii Marynarki Wojennej
w Gdyni za przeprowadzenie zajęć pokazowych w naszym przedszkolu.
Dzieci miały okazję obejrzeć filmik przedstawiający ćwiczenia na morzu, poznały sygnały którymi marynarze się posługują. Przećwiczyły pod okiem specjalistów postawę ,,baczność”. Duże zainteresowanie wywołała szabla, której wszyscy chcieli dotknąć. Nie mniejszą popularnością cieszył się kordzik – noszony jako symbol dawnej szabli do stroju galowego. Wszystkie przedszkolaki chciały również przymierzyć prawdziwą czapkę marynarską.
Tak to wyglądało……


 

 

 

 

 

 

 

 

 

piątek, 23 maja 2014

Pod taka nazwą odbyło się spotkanie dzieci z warszawskich przedszkoli, które w krótkich scenkach opowiadały o historii naszego kraju. Przedszkolaki  z V gr. zaprezentowały opowieść o smoku wawelskim. W tańcu i śpiewie opowiedziały historię groźnej bestii nękającej miasto, od której uwolnił je dzielny Krak. Występy  małych artystów bardzo się podobały i zostały nagrodzone gorącymi brawami, a także dyplomami i drobnymi upominkami. Gratulujemy dzieciom oraz Paniom: Ani i Karolinie.

 

 

 


  

18:44, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 maja 2014

11.04.2014 r dzieci z gr. III zaprezentowały przedstawienie "Wielkanocny kogucik" w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ. Przedstawienie obejrzeli zaproszeni na  sesję Rady Dzielnicy goście. Udany występ przedszkolaków dostarczył wielu wrażeń artystycznych i  emocjonalnych.

 

 

 

 

20:26, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 maja 2014

Dzieci z gr. III zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem Pani Hani i Pani Joasi przedstawienie "Kogucik Wielkanocny" . Zaproszeni goście mogli obejrzeć staropolski zwyczaj chodzenia dzieci z kogucikiem czyli "pielgrzymowania" po zagrodach i zbierania żywności dla potrzebujących, stanowiącego nieodłączną część ludowych zwyczajów Poniedziałku Wielkanocnego. W wierszu, tańcu i piosence zostały także przedstawione symbole Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło też i dyngusiarzy, którzy ze śpiewem na ustach oblewali wodą widownię. Występy wszystkim bardzo się podobały. Każdy mógł poczuć atmosferę świąt. Po ich zakończeniu zgodnie ze zwyczajem były życzenia i dzielenie się jajeczkiem.

 

 

 

 

 
17:24, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

W oczekiwaniu na Święta przedszkolaki wraz z rodzicami postanowiły przygotować palmy oraz inne dekoracje, które będę pięknie zdobiły domy podczas Wielkanocy. Tak to wyglądało…

 

 

 

 

 


17:14, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »