Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
sobota, 28 marca 2015

Nasze przedszkole już od 2 lat aktywnie uczestniczy w międzynarodowym projekcie organizowanym przez IGO "Zrozum świat - przedszkola", którego celem jest wspieranie dzieci w poznawaniu siebie, otaczającego je świata, budowaniu własnej wartości istotnej dla postaw tolerancji i otwartości w późniejszym życiu,budzenie zainteresowania innymi kulturami oraz rozwijaniu świadomości wpływu ludzi zarówno na środowisko naturalne jak i losy innych żyjących w różnych częściach naszego globu.. 6 marca odwiedzili nas goście z Wielkiej Brytanii, Cypru i Bułgarii, którzy obejrzeli jedno z zajęć w ramach realizowanego, wyżej wymienionego projektu. Poprowadziła je Pani Joasia P. Temat zajęcia brzmiał Ciasto Jane - mistrzyni ciast a głównym celem rozumienie pojęcia sprawiedliwość i budzenie zainteresowania zrównoważonym rozwojem. Wizyta była też okazją zapoznania naszych dzieci z zabawą ludową ich rówieśników z Bułgarii i zdobycia informacji czym są"martenice" wykorzystywane w zabawie.Wszyscy uczestnicy spotkania nie tylko zdobyli nowe doświadczenia ale i wyrazili chęć do nawiązania stałej współpracy.

 

 

IMG_05601

IMG_0553

IMG_0559

IMG_0563

IMG_0572

IMG_0548

IMG_0547

19 marca odbyły się zajęcia dla grupy IV i V ze Strażniczką. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu i w domu, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariuszka Straży Miejskiej uczyła dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dużą uwagę poświęciła noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreśliła, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że stają się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również, że:
- NIE WOLNO podchodzić do obcych psów, nawet jeśli właściciel jest w pobliżu;
- NIE WOLNO psa drażnić, dokuczać mu czy próbować go uderzyć;
- jeżeli pies szczeka na dziecko lub próbuje je zaatakować, musi ono stanąć na baczność, założyć dłonie na kark i zgiętymi ramionami zasłonić twarz (jest to postawa bezpieczna stojąca). Jeśli będziesz stać spokojnie, pies cię obwącha i odejdzie;
- jeśli pies będzie dalej agresywny, dziecko musi przyjąć pozycję tzw. ŻÓŁWIA – uklęknąć, brodę oprzeć na klatce piersiowej, rękami objąć szyję wokół karku i wykonać skłon do ziemi;
- NIGDY NIE WOLNO uciekać przed psem!
- pies nie jest zabawką - NIE WOLNO go ciągnąć za uszy, wkładać mu palców do oczu czy ciągnąć za ogon;
- NIE WOLNO przeszkadzać psu, kiedy je: może pomyśleć, że dziecko chce zabrać mu pożywienie i dlatego może je ugryźć.
Dziękujemy i postaramy się jak najwięcej zapamiętać w trosce o nasze bezpieczeństwo.
 
IMG_0733
 
IMG_0730
 
IMG_0734
 
IMG_0736
środa, 25 marca 2015

To już wizyta w Szkole Podstawowej ul. Jagiellońska

Trzeba przyznać, że przedszkolakom przypadły do gustu wizyty w szkołach. Zapowiada się, że rośnie nam pokolenie bardzo pilnych uczniów :)
 
IMG_0522
 
IMG_0519
 
IMG_0530
 
IMG_0528
 
IMG_0525
16:30, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Dzieci z grupy IV i V zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 73 mieszczącej się przy ul. Białobrzeskiej. Na początek nasze przedszkolaki obejrzały bajkę pt.: ,,Calineczka" w wykonaniu uczniów, a później wyruszyły na zwiedzanie pomieszczeń szkolnych.Były na świetlicy, stołówce, sali gimnastycznej. Dzieci wzięły też udział w prawdziwej lekcji, co im się bardzo spodobało. Mamy nadzieję, że dzięki takim wizytom dzieciom będzie łatwiej przekroczyć próg szkoły już we wrześniu.

 IMG_0488
 
IMG_0494
 
IMG_0516
 
IMG_0501
 
IMG_0485
 
IMG_0498
 
IMG_0504
 
IMG_0511
15:50, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 marca 2015

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego dziś naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Kasia, która pracuje w policji. Rozmawiała Ona z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy.
Pani Kasia powiedział też o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

 

IMG_0253

IMG_0258

IMG_0260

IMG_0256

IMG_0251