Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
środa, 27 listopada 2013

 

25.11.2013r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach

Światowego Dnia Pluszowego Misia.

    Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulaki opanowały w tym dniu nasze  przedszkole . Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, żeby bawić się, świętować i uczyć.  

     Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, przygotowałyśmy dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną. Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Doskonale sobie radziły odgadując zagadki i relaksowały się słuchając bajek i wierszy. Wiele radości w Dniu Pluszowego Misia sprawiła dzieciom twórczość plastyczna: malowanie, kolorowanie i wyklejanie portretów swoich ulubionych pluszaczków. Mogliśmy się również trochę poruszać podczas gimnastyki z pluszowymi misiami oraz wesołych tańców i zabaw w rytm misiowych przebojów. 

 

 

18:34, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Nasze przedszkolaki chociaż nie potrafią jeszcze czytać, to z przyjemnością odwiedzają bibliotekę przy ul. Radzymińskiej. Listopadowe spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Bogactwa Jesieni”. Dzieci słuchały wierszy o tematyce jesiennej. Obejrzały również  film animowany o przygotowaniu się zwierząt do zimy. Następnie z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na ,,jesienne zagadki”.

 

 

 

 

 
18:23, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 listopada 2013

    W listopadzie maluszki z grupy I i II miały swoje pierwsze wielkie święto ,,PASOWANIE na PRZEDSZKOLAKA”. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny. Potem obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań, a także dbać o porządek w sali. Następnie dyrektor Pani Anna Milewska za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, książki i maskotki.

 

Występ dzieci z grupy I

 

 

 

 

 

Przedszkolaki z grupy II

 

 

 

 

 
19:33, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 listopada 2013

Pod takim tytułem 12 listopada odbył się teatrzyk. Dzieci poznały dawne obyczaje panujące na Placu Zamkowym, a także legendę o ,,Szewczyku Dratewce” i ,,Złotej Kaczce”. Utwierdziły się również w przekonaniu, że dobro zawsze zwycięża i wraca do nas.

 

 
sobota, 16 listopada 2013

6 listopada 2013 r. w naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty bębniarskie przez mamę Michałka z grupy II – panią Dominikę Kazek. Warsztaty poprowadzili: tata Michałka – pan Kuba Sojka oraz pan Damian Zieliński.

    Artyści pokazali różnorodne techniki gry na bębnach oraz innych instrumentach: tamburyno, tuby-rury, jajka-grzechotki. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności muzyczne. Było naprawdę bardzo głośno i wesoło. 

 

niedziela, 03 listopada 2013

 

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy wzięli udział w akcji ,,Pola Nadziei” organizowanej na rzecz osób starszych i potrzebujących. W salach, jak co roku były wystawione żółte pudełeczka, do których chętni wkładali symboliczną złotówkę Za zebrane pieniądze otrzymaliśmy cebulki żonkili. Przedszkolaki posadziły je na klombie przedszkolnym aby na wiosnę zakwitły piękne kwiaty będące symbolem dobroci i bezinteresownej pomocy.

 

 

 20:41, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

To już kolejna wizyta Policjantów w naszym przedszkolu. Funkcjonariusze przekazali cenne porady najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Dzieci  wiedzą, jak bezpiecznie poruszać się w pobliżu dróg, doskonale  rozpoznają kolory pojawiające się na sygnalizatorze świetlnym oraz chętnie przypominają rodzicom o obowiązku zapinania pasów w czasie jazdy i podróżowania w fotelikach.

   Wspólnie spędzone chwile z pewnością na długo pozostaną przedszkolakom
w pamięci i  wpłyną na ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

 

 

 
 

28 października dzieci a grupy IV były na wycieczce w Manufakturze Cukierków
w Warszawie znajdującej się przy ul. Tamka. Przedszkolaki były świadkami ręcznego wykonywania cukierków metodą z XVII wieku. Nie obyło się oczywiście bez skosztowania słodkości. Dodatkowe atrakcje to przejażdżka tramwajem oraz spacer Nowym Światem. Dzieci wróciły do przedszkola ze słodkimi upominkami.

           Dziękujemy mamom dzieci z grupy IV za współpracę podczas wycieczki. 

 

 

 

 

 

 

 

09:56, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »

3 października podczas  Przedszkolnego Pikniku Jesiennego chętne dzieci ze swoimi rodzicami wzięły udział w konkursie pt.: ,,Cudaki owocowo-warzywne”. Wyobraźnia dzieci granic nie miała, dzięki czemu powstały fantastyczne stworki. Prace zostały wyeksponowane na wystawie w naszym holu. Wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i pomysłowość wręczone zostały dyplomy i nagrody.

 

                                                                                                     GRATULUJEMY

 

 
08:44, przedszkole174 , Konkursy
Link Dodaj komentarz »

 

      W październiku w przedszkolu odbył się koncert muzyczny poświęcony twórczości Witolda Lutosławskiego. Zaproszeni goście przybliżyli przedszkolakom postać wielkiego kompozytora oraz jego twórczość. Dzieci mogły wysłuchać wybranych dzieł muzycznych zagranych na pianinie i klawesynie.

 

 

 

 
 
1 , 2