Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 26 listopada 2012

W dniu 22 listopada dzieciom z gr IV czytał bajki Pan Paweł, aktor współpracujący ze studiem teatralnym "Koło". Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści o niesfornej małej łyżeczce. Bardzo żywiołowo reagowały na czytaną przez aktora treść, który mimiką twarzy, gestem, głosem odzwierciedlał przygody bohaterki opowiadania. Dzieci miały również okazję zilustrować opowiadanie, prace bardzo spodobały się naszemu gościowi.

       Bardzo dziękujemy za dostarczenie tylu wrażeń i emocji Panu Pawłowi.

 

       Dnia 23.11.2012r dzieci z grupy III odwiedziła mama Hani, która jest Stomatologiem. Ubrana w swój ,,służbowy” strój opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca, zaprezentowała im też przyrządy, którymi posługuje się podczas badania.

     Pani Stomatolog pokazała również, jak prawidłowo czyścić zęby i opowiedziała, jak ważne jest, żeby ząbki były zdrowe.

Dzieci były zachwycone…

 

 

 

 

 

 czwartek, 22 listopada 2012

To już kolejna wizyta uczniów szkoły średniej, którzy przychodzą aby czytać naszym dzieciom bajki. Przedszkolaki z przyjemnością i w skupieniu słuchają tekstu, lubią też oglądać obrazki oraz zadawać pytania dotyczące treści utworu i nie tylko….

 

 

 20:01, przedszkole174
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2012

 

Drodzy Rodzice!

    Zachęcamy Wasze dzieci do udziału w konkursie plastycznym  zewnątrz przedszkolnym związanym ze Świętami Bożego Narodzenia pt.: ,,Ozdoby Choinkowe”.

     Praca PRZESTRZENNA może być wykonana z dowolnych materiałów, a jej wymiary  nie mogą przekraczać 20cmx20cm. Każdy uczestnik może złożyć tylko JEDNĄ pracę, do której muszą być dołączone informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek oraz grupa.

Wzór metryczki

Anna Kowalska, 4 lata

grupa  III

 

     Metryczkę z danymi prosimy wykonać komputerowo. Prace konkursowe składamy do dnia 4 grudnia 2012 roku, do grupy V.   Nie przyjmujemy prac nie podpisanych i złożonych po terminie. Zastrzegamy sobie prawo do zatrzymania wszystkich prac.

UWAGA!!!

        Termin oraz godzina wręczenia dyplomów oraz nagród uczestnikom konkursu zamieszczone będą w dniu 07.12.2012r., na stronie naszego bloga: www.przedszkole174.blox.pl

 

Zapraszamy do udziału w konkursie.

 18:50, przedszkole174
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 listopada 2012

 

Szanowni  Państwo!

       Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wyposażeniu naszej placówki
w gadżety odblaskowe typu: kamizelki, szelki, opaski, itp., mające na celu zapewnienie doskonałej widoczności dzieci z dużej odległości, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa podczas wyjść poza teren przedszkola.

       Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli ktoś z Państwa lub Państwa rodziny albo znajomych podaruje naszej placówce elementy odblaskowe, chociażby dla jednej grupy (27 sztuk). Osobiście będziemy dążyć do tego, aby z czasem każda z pięciu grup posiadała własne odblaski.

        Chętnych Rodziców prosimy o kontakt z wychowawcami grup lub Panią Dyrektor.

 

 

09:22, przedszkole174 , Informacje
Link Dodaj komentarz »

Przedszkolaki udowodniły nam, że biblioteka kojarzy się nie tylko
z książkami, ale również z dobrą zabawą. W tym wieku ciekawsza jest nauka składania papieru niż nauka czytania, dlatego nasi milusińscy
w bibliotece wyczarowywali zwierzątka z kartek.

   Oto ich prace:

 

 

 09:10, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »

Już po raz drugi gościliśmy Marysię, siostrę Julci w grupie V, która odwiedziła nas
z mamą aby poczytać przedszkolakom. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem
i uwagą bajek. Na koniec Marysia z mamą urządziły konkurs, w którym nasze pociechy miały namalować ilustrację do utworu, który najbardziej im się podobał. Za  udział w konkursie będą oczywiście wręczone drobne upominki.

  Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 

 niedziela, 11 listopada 2012

 

Dnia 07.11.2012r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania dzieci 3-letnich na Przedszkolaków. Po dwóch miesiącach pobytu w przedszkolu
i zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności nadszedł czas na to, aby nasze maluszki stały się ‘’prawdziwymi’’ Przedszkolakami. W tej najważniejszej dla dzieci uroczystości uczestniczyli zaproszeni rodzice i
najbliżsi. Dzieci zaprezentowały przygotowany występ nad którym pracowały od pewnego już czasu pod czujnym okiem Pań Moniki, Beaty, Eweliny i Pani Dyrektor. Po części artystycznej nastąpił moment pasowania na Przedszkolaka, dzieci otrzymały również dyplomy i prezenty.

 

 

 

 

 

 20:18, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »

Już po raz kolejny nasze maluszki wybrały się z wizytą do biblioteki. Przedszkolaki
z grupy II składały zwierzątka z papieru, natomiast ich koledzy z II grupy słuchali bajek i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o książkach.

 

 

 

20:06, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 listopada 2012

Dnia 06.11.2012 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez Panią Karolinę i Ewelinę.

     Najpierw dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt.: ,,Na straganie”. Następnie zostali wybrani przedstawiciele grup do udziału w konkursie, w którym miały rozpoznać i nazwać warzywa.
Przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. 

    W końcu nastąpił moment najbardziej oczekiwany czyli rozdanie dyplomów
i upominków uczestnikom konkursu. Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału
w konkursach.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19:13, przedszkole174 , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2