Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
piątek, 28 lutego 2014

 

 

- Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie. Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty".

      Delektowanie się smakiem pączków w czwartek, rozpoczynający tłusty tydzień, jest słodką  przyjemnością. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś w tym dniu zapominał o spróbowaniu  pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki na podwieczorek skosztowały pyszne pączki.

 

 

 
18:57, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 lutego 2014

Przedszkolaki z grupy drugiej wyruszyły do Parku Skaryszewskiego aby poszukać pierwszych  zwiastunów wiosny. Zaglądały dosłownie wszędzie, żeby nie przeoczyć nawet najdrobniejszego szczegółu. To co udało im się zaobserwować, to śpiew ptaków, biegające wiewiórki i  pływające w stawie kaczki. Po meczących poszukiwaniach usiadły na ławeczce i zażywały kąpieli słonecznej. Wiosenny dzień
w lutym – to było piękne.

 

 

 

 

 

 

 
08:34, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 lutego 2014

12 lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.: ,,Jego wysokość Król Maciuś Pierwszy” – muzyka rozbrzmiewająca na dworach królewskich
i szlacheckich.

Gościem specjalnym był Pan Michał Czekała, który zapoznał dzieci z budową
i dźwiękami kontrabasu. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania utworów muzyki poważnej. Program artystyczny został wzbogacony poprzez taniec i śpiew naszych małych artystów.

Taka forma wychowania przez sztukę – dziecko widzem na koncercie – kształtuje
u dzieci preferencje muzyczne oraz umiejętność właściwego zachowania na koncercie. 

 

 

 

 

 

poniedziałek, 17 lutego 2014

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku. Znajdziecie tu Państwo informacje dotyczące naszej placówki, a także aktualne wydarzenia, imprezy oraz daty odpłatności za przedszkole.

Wystarczy kliknąć w wyszukiwarce na Facebooku :  Przedszkole Nr 174

lub na poniższy link :

https://www.facebook.com/pages/Przedszkole-Nr-174/464242390343555.

Prosimy również o polubienie naszej strony. Będzie to informacja zwrotna dla placówki dotycząca Państwa zainteresowania naszym Facebookiem.09:15, przedszkole174 , Informacje
Link Dodaj komentarz »

 

    Okres karnawału, pora zapustów to czas radości, zabawy, przebierańców
i pochodów noworocznych trwających od Trzech Króli do Środy Popielcowej.

   Tradycją w naszym przedszkolu jest  organizowanie w czasie karnawału imprezy dla dzieci. W tym roku Wielki Bal Karnawałowy odbył się 5 lutego. Zabawa trwała w aurze bajecznych strojów i pięknie udekorowanej sali. Nie zabrakło również dobrej muzyki i wesołych zabaw…

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami! 

 

 

 

 

 

 

 

09:11, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 lutego 2014

      29 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało. Cała akcja rozpoczęła się już od śniadania, kiedy to podano do stołu zupę mleczną oraz kanapki z białym serem. Następnie dzieci obejrzały krótką bajkę o tym skąd się bierze mleko, dowiedziały się również o produktach z niego powstających.

   Przedszkolaki już wiedzą, że spożywanie mleka oraz jego przetworów ma ogromny wpływ na nasze kości, zdrowe zęby, piękną skórę, dobry wzrok… Chętne dzieci miały okazję do degustowania maślanki, kefiru, jogurtu, serka oraz innych produktów mlecznych. Największą radość naszym  milusińskim sprawiło wspólne przygotowanie pysznego i zdrowego koktajlu owocowego, który spożyły na drugie śniadanie.

 Święto mleka zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej. Zadaniem dzieci było pokolorowanie obrazka przedstawiającego krowę.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

 
21:10, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »