Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
czwartek, 21 lutego 2013

W tym roku z powodu niskiej frekwencji, uroczystość  z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie V odbyła się dnia 14 lutego.

Dzieci dla swoich gości przygotowały przedstawienie  pt.: ,,Czerwony Kapturek”. Brawom nie było końca i słusznie, ponieważ przedszkolaki swoją grą zachwyciły wszystkich.

Później przyszedł czas na złożenie życzeń i wręczenie upominków Dziadkom oraz wspólne świętowanie przy stole…

 

 

 

 

 

 

  

11:38, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lutego 2013

 

      W drugim tygodniu ferii dzieci z naszego przedszkola wybrały się
do kina ,,Praha” na film o strażnikach ptasiego królestwa.

      Główny bohater Kai to młodziutki sokół wychowywany samotnie przez ojca na spalonym słońcem odludziu. Gdy w okolicy pojawiają się przybysze
z zewnątrz, przeczuwamy, że życie żądnego przygód młokosa zmieni się wkrótce bezpowrotnie. Niepomny przestróg opiekuna Kai wyrusza w podróż do Zambezii – mitycznej krainy, w której w zdrowiu i dostatku żyją ptaki z całego kontynentu. Tutaj sokół dowie się więcej na temat przeszłości swoich rodziców,  a także zaciągnie się do elitarnego szwadronu Dziobasów strzegących bezpieczeństwa skrzydlatych obywateli.

    "Zambezia", prócz oczywistych walorów rozrywkowych, niesie ze sobą także przesłanie. Na przykładzie relacji między mieszkańcami tytułowej ziemi a wyklętym stadem marabutów autorzy pokazują, że "inny" niekoniecznie znaczy "gorszy" albo "niebezpieczny". Uprzedzenia rodzą podziały, a te nakręcają tylko spiralę wzajemnej wrogości. Czasami warto spojrzeć poza czubek własnego nosa (dzioba), aby zrozumieć, iż wszyscy chcemy tego samego – szczęścia. Niestety, zazwyczaj do uświadomienia sobie tej prostej prawdy potrzeba dopiero zagrożenia ze strony psychopatycznej jaszczurki. Oby nie było za późno.

 

 

 

 

09:55, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 lutego 2013

 

Dzieci z naszego Przedszkola zostały zaproszone do Pizzerii Dominium znajdującej się przy ul. Targowej 72.

    
Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania historii powstania pizzy, zobaczyć cały proces od wyrobienia ciasta, aż po jej upieczenie. Oczywiście skosztowanie tego przysmaku było najprzyjemniejszym punktem wizyty w pizzerii.

 

                                                             
Dziękujemy za zaproszenie

 

 

 

 06:53, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »