Kategorie: Wszystkie | Galeria | Gościli u nas... | Informacje | Konkursy | Wycieczki
RSS
niedziela, 26 stycznia 2014

W naszej tradycji zakorzeniło się bardzo dużo świąt mniejszego lub większego formatu . Jednym z nich jest Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to stosunkowo młode święta, bo obchodzone od niecałych 50 lat. 

Pomysł na święto Babci po raz pierwszy pojawił się w Poznaniu w 1964 r ale za oficjalne pierwsze święto uznaje się dzień 21 stycznia 1965 r, kiedy obchodzącej 85 urodziny, niezapomnianej, wspaniałej aktorce Pani Mieczysławie Ćwiklińskiej wręczono wspaniały tort właśnie w tym dniu. Aktorka grała rolę Babci w znanej sztuce "Drzewa umierają stojąc". Na torcie umieszczono napis "Dla Babci" , za rolę którą zagrała.

Pomysł tak się spodobał, że w styczniu następnego roku Warszawska gazeta "Express Wieczorny" ogłosił ten dzień jako ogólnopolski Dzień Babci. Następny dzień uznano jako Dzień Dziadka i tradycja podtrzymywana jest do dnia dzisiejszego.W naszym przedszkolu…

22 stycznia 2014 r dzieci z grupy I, II i IV  obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny zaprezentowany przez wnuków. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki, oraz życzenia które na twarzach Babć i Dziadków niejednokrotnie wywoływały uśmiech i łzy wzruszenia. Zwieńczeniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie „Sto lat”. Przedszkolaki miały okazję bawić się i tańczyć ze swoimi bliskimi. Po części artystycznej każdy wnuk obdarował swoich krewnych upominkiem, oraz zaprosił na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, które goście jak i dzieci zapamiętają na bardzo długo.

 

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 19 stycznia 2014

8 stycznia 2014r. 11 dzieci z grupy V pod opieką p. Anny Zawadki wzięło udział
w II Warszawskim Koncercie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie na ul. Tyszkiewicza 42.  Dzieci ubrane w piękne góralskie i anielskie stroje, przygotowały
i zaśpiewały na scenie sali koncertowej kolędę „Bosy Pastuszek”. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie i nowe doświadczenie, bo przecież pierwszy raz występowaliśmy na prawdziwej scenie. Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom
z podziękowaniem za udział i małe upominki w formie instrumentów perkusyjnych do zajęć dla dzieci. 

 

 

 

 

 

10:36, przedszkole174 , Konkursy
Link Dodaj komentarz »

Pewnego styczniowego dnia starszaki z naszego przedszkola wybrały się do Muzeum Etnograficznego. Celem podróży było zapoznanie dzieci z pojęciem ,,Karnawał”. Przedszkolaki nie tylko dowiedziały się jak ludzie w poszczególnych krajach świętują w tym czasie, ale zobaczyły również stroje i maski karnawałowe. Dużo radości sprawiło naszym milusińskim samodzielne wykonanie maski Kuga. Nie ma jednak dobrej zabawy bez muzyki dlatego dzieci z przyjemnością podjęły się również stworzenia prostych instrumentów muzycznych aby móc się bawić przy ich rytmie. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych  królów parkietu. 

 

 

10:27, przedszkole174 , Wycieczki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 18 stycznia 2014

Lepiej zapobiegać niż leczyć

      Każdy człowiek chce mieć zdrowe zęby, i każdy z pewnością stara się zrobić wszystko, przeciw powstawaniu próchnicy - jednak nie zawsze się to udaje.

PROGRAM PROFILAKTYKI PRZECIWPRÓCHNICZEJ

        Przez ten program chcielibyśmy nauczyć dzieci odpowiednich nawyków zdrowotnych i higienicznych dotyczących jamy ustnej i zębów, które pozwolą zachować na długi czas zdrowe i radosny uśmiech.

       Zęby mleczne są bardziej podatne na próchnicę, niż zęby stałe, dlatego im dłużej pozostaną zdrowe, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia próchnicy w zębach stałych oraz wad zgryzu.

Badania wykazują, że profilaktyka w zakresie higieny jamy ustnej przynosi znacznie lepsze efekty, gdy jest ukierunkowana na zapobieganie próchnicy, niż na jej leczenie.

95% dzieci i młodzieży w Polsce cierpi na próchnicę!!!

Zdrowe zęby i dziąsła przyczyniają się do zachowania zdrowia ogólnego, prawidłowego rozwoju mowy i samoakceptacji, oraz wiary w samego siebie. Dzięki profilaktyce u dzieci będziemy w stanie zapobiec próchnicy zanim sie pojawi. Profilaktyka ma na celu zwiększyć odporność zębów na powstawanie próchnicy.

Korzyści dla dziecka:

- spadek próchnicy,

- fluor działa szybko i bezpośrednio na szkliwo,

- fluor działa długo po szczotkowaniu zębów (duża zawartość fluoru w preparacie),

- nauka i kontrola prawidłowej metody szczotkowania dla danej grupy wiekowej.

Zajęcia przeprowadzane są od 3 roku życia w grupach kilkuosobowych pod opieką lekarza stomatologa. Pokaz prawidłowego szczotkowania zębów, wraz z pogadanką, przeprowadzany jest na dużym modelu szczęki a następnie każde z dzieci otrzymuje do rączki mały model ze szczoteczką i ćwiczy w grupie pod kontrolą prowadzącej ćwiczenia. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymuje szczoteczkę dziecięcą wraz z preparatem fluorowym i szczotkuje swoje zęby nauczoną techniką, jeżeli samodzielnie nie potrafi my pomagamy.

  

 

 

18:50, przedszkole174 , Galeria
Link Komentarze (1) »
wtorek, 14 stycznia 2014

 

 

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja konkursu plastycznego ,,Świąteczne Anioły”. Prace uczestników mogliśmy podziwiać
na wystawie zorganizowanej w holu przedszkolnym. Wszystkie Anioły były oryginalne i niepowtarzalne, za co ich wykonawcy zostali wyróżnieni dyplomami
i nagrodami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do brania udziału w kolejnych.

 

 20:50, przedszkole174 , Konkursy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 stycznia 2014

 

       W tym roku artyści z grupy IV pod kierunkiem Pani Moniki i Edytki przygotowali Jasełka z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie mieli okazję podziwiać nie tylko pracownicy naszej placówki ale również zaproszeni goście; Rodzice przedszkolaków, byli pracownicy przedszkola – emeryci, pracownicy Biblioteki Publicznej przy ul. Ząbkowskiej oraz przedstawiciele Urzędu Gminy.  Później, tradycyjnie już wszyscy podzielili się opłatkiem i wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole aby razem świętować. Nie obyło się oczywiście bez śpiewania kolęd i pastorałek.                                                                

 

 

 

16:50, przedszkole174 , Galeria
Link Dodaj komentarz »